09111195620

چهارشنبه 21 آذر 1397

معرفی جنگل عباس آباد بهشهر


معرفی جنگل عباس آباد بهشهر

 

براي گردش و تفریح در جنگل سرسبز و زیبای عباس آباد بهشهر ، کافی است به 9 كيلومتري شمال شرق بهشهر و يا به عبارتي 5 كيلومتري جنوب جاده گرگان -بهشهر  سفر کنيد و در ميان جنگل هاي روستای التپه، راه ها و ساختمان های به جا مانده از باغ عباس آباد بهشهر را تماشا کنید. ساختمان هایی که سد و برج کنترل جريان آب، درياچه مصنوعي، برج هاي ديده باني‌، جاده هاي سنگ فرش شده، سد، درياچه، صفه و حمام بخش هاي به جا گذاشته آن هستند که گردشگران بسیاری را به خود جذب کرده است.

بین تمام و سالم ترين ساختمان مجموعه، سد و درياچه مصنوعي آن است که گفته می شود  شاه عباس در دوران احداث اين بنا، دستور ساختنش را داده بود. بر همین اساس که در يکي از دره هاي عميق سد محکمي بسازند تا آب هاي زمستاني‌ را از اطراف جمع کرده و براي آبياري زمين هاي کشاورزي در تابستان جمع آوری کنند. در برج کنترل آب هم دريچه هايي قرار داده شده که با کشيدن آنها آب به سمت دهکده هاي اطراف فرستاده مي‌شود.

جنگل سرسبز عباس آباد بهشهر

پارک جنگلي عباس آباد
بعد از دیدن بناهاي تاريخي عباس آباد، زمان بازدید و گردش در پارک 138 هکتاري عباس آباد است. پارکي که با طبيعت زیبا ديدني و چشمه هايش مي تواند توانسته موقعیت خوبي براي گشت و گذار و استراحت شما فراهم کند.در گوشه و کنار اين پارک جنگلي مي توانيد درختان توسکا، خرمندي، بلوط، راش،  لرگ، افرا، شيردار،داغداغان، انجير، توت، ازگيل، انار، عشقه، تمشك و گوجه وحشي را ببينيد …….

 

4242 55253 3543453

 بازگشت به صفحه اصلی