09111195620

چهارشنبه 21 آذر 1397

آبشار گزو بهشت زیبا و رویایی


آبشار گزو در سوادکوه در دل جنگل های شمال

 

کشور جمهوری اسلامی ایران دارای آبشارهای زیاد و متنوع ایاست.علارقم این فراوانی اما تعداد اندکی از آن در دل جنگل و کوه  قرار گرفته است. آبشار گزو از آن جمله آبشارهای مرتفع ایران است که در دل ‌جنگل‌های هیرکانی قرار دارد.در سطح پایین این آبشار حوضچه‌ای ایجاد شده است که در فصول گرم گردشگران در آن شنا کرده و از این مکان لذت فراوان میبرند. این محل به علت عدم دسترسی آسان، یکی از مکان های کمتر دیده شده گردشگران به حساب می آید.

آبشار گزو در استان مازندران واقع است. این آبشار با ارتفاع مجموع 48 متر در منطقه‌ی جنگلی و سر سبز و زیبای لفور مازندران در کنار امامزاده‌ای معروف به سه بزرگوار گزو در فاصله‌ی 15 کیلومتری زیرآب سوادکوه قرار گرفته است. این جاذبه متشکل از دو آبشار است که ارتفاع اولین آبشار در حدود 5 متر و آبشار دوم در حدود 43 متر است. قرار گرفتن این آبشار در میان جنگل انبوه همچون ماری بر گردن این جنگل زیبا است.

شروط سفر به آبشار گزو :

خشک بودن زمین ، مساعد بودن هوا ،نبردن اطفال یا افراد مسن که بیمار یا نیاز به همراهی دارند.برای رفتن به آبشار گزو نیاز به 1 ساعت پیاده روی است پس حتما کفش کوهنوردی را همراه داشته باشید.در تابشتان های گرم مکانی فوق العاده خنک می باشد.

 بازگشت به صفحه اصلی